Co dělat po chirurgickém zákroku

 

     Po zavedení zubního implantátu nebo jiném chirurgickém zákroku se může vyskytovat mírná bolestivost, která trvá zhruba jeden až dva dny. Tuto bolest lze tlumit běžnými analgetiky, jako je například Paralen, Panadol, Brufen apod. Vyhněte se ale analgetikům, která obsahují kyselinu acetylsalicylovou, a to například Acylpyrinu, Anopyrinu. Tato analgetika by Vám mohla způsobovat krvácení.

Jak se mám chovat dál?

Následující den se u Vás může objevit mírný otok a přetrvávat ještě mírná bolest. V den po provedeném zákroku, první a druhý den vzniká určitý otok měkkých tkání. Jde však o normální reakci Vašeho organizmu. Většinou jde o otok mírný, záleží však vždy na rozsahu operačního výkonu. Velikost otoku zmenšíte intenzivním chlazením operované oblasti, a to co nejdříve po výkonu, kdy po celý večer až do usnutí a následující den budete obličej chladit. K chlazení jsou vhodné chladící polštářky pro tento účel vyráběné. Chladící prostředek nepřikládejte přímo na kůži, ale zabalte do kapesníku. Není vhodné také chladit obličej kapesníkem namočeným pouze do studené vody. Na spánek si nezapomeňte podložit hlavu, tak aby hlava byla výše než tělo.

Co mohu po zákroku jíst?

Po zákroku jezte pouze vlažnou, kašovitou stravu. Také nápoje jsou vhodnější spíš chlazené. Horká strava i nápoje by Vám mohli způsobit krvácení rány. První a druhý pooperační den jezte tedy kašovitou stravu. Od třetího dne však již můžete jíst normální stravu, ale je vhodné kousat pouze na neoperované straně.

Jak mám potom o své zuby pečovat?

První až třetí den po operaci vyplachujte ústa desinfekčním roztokem, a to po každém jídle. Od čtvrtého dne, po zavedení implantátu nebo chirur. zákroku, kromě vypláchnutí úst, ještě intenzivně vyplachujte ústa po dobu jedné minuty, a to třikrát denně. Večer, po zákroku a také první pooperační den, nepoužívejte zubní kartáček v operované oblasti. Od druhého dne již můžete opatrně zkusit šetrné čištění zubů, a to i v operované oblasti. V případě, že by došlo ke krvácení, stlačte krvácející místo, a to nejlépe přežehleným kapesníkem, který přikousnete na dané místo po dobu třiceti minut.

Nezapomínejte na ústní hygienu!

Pamatujte na to, že při zanedbání hygieny se tvoří na implantátech povlaky, vzniká zánět a implantát se pak může uvolnit.

Ordinační hodiny
Objednejte se
Tel.: +420 515 225 202
Mobil: +420 605 556 672
Objednací formulář zde
Adresa
Havlík Dental Clinic s.r.o. 
Fibichova 1043/4
669 02 Znojmo
e-mail: recepce@hdclinic.cz