Před návštěvou ordinace

  

                   

      Návštěva zubní ordinace většinou nepatří mezi nejpříjemnější zážitky.
Hlavní roli na tom většinou hraje dřívější nepříjemná zkušenost, ale často také rodinná tradice, kdy zubní lékař slouží jako strašák. Aby se tento zakořeněný strach odboural, je nutná především důvěra v ošetřujícího lékaře a šetrný přístup personálu. Příjemné prostředí ordinace i čekárny, podtržené klidnou hudbou, umí navodit pohodovou atmosféru. Ideální je seznámit se s prostředím a lékařem během krátké kontrolní návštěvy, kdy Vás nečeká nic náročného, dozvíte se o stavu Vašeho chrupu, vyslechnete si, jaké ošetření by bylo pro Vás nejvhodnější a obdžíte rady týkající se domácí péče o zuby. Navržený léčebný plán si doma prohlédnete, promyslíte jeho finanční stránku a rozhodnete se.

     Naopak nedoporučujeme, abyste navštívili Vy nebo Vaše dítě poprvé zubního lékaře,až když nějaký ten zub začne hodně zlobit. To se potom nemůžete divit, že příjemné zážitky nejsou na programu dne. Většina problémů se zuby je totiž způsobena dlouhodobým působením bakteriálního zubního plaku a nevznikne během několika dní.

     Návštěva zubní ordinace by měla být dobře snesitelná pro všechny zůčastněné. Pacient-klient by se měl setkat s příjemným, vnímavým personálem a naopak sám pacient může svým chováním a stavem ústní hygieny výrazně přispět k dobré náladě personálu.

     Asi nejhorším prohřeškem jsou nedbale vyčištěné zuby a alkoholový či tabákový odér. Jak má zubní lékař provést kvalitní podrobné vyšetření, když jsou zuby často velmi nedostatečně vyčištěné. Dovedete si asi představit, jaké to je, lovit mezi zuby několik dní staré zbytky jídla. Takže prosíme Vás všechny, před návštěvou ordinace si opravdu velmi pečlivě vyčistěte zuby, nejlépe i mezizubní prostory. Vyvarujte se také požívání aromatických potravin, alkoholu a kouření !!!

     Pečlivě volte i vhodný oděv. Silný rolák nebo naopak drahý kostýmek nejsou úplně to nejlepší. Delší sezení nebo ležení na zubařském křesle vyžaduje pohodlný, volný a lehký oděv, například sportovní, ve kterém se budete cítit dobře a příjemně. Během ošetření používáme různé roztoky, desinfekční přípravky a materiály, které by mohly, přes veškerou opatrnost, zanechat neodstranitelné skvrny na šatech.

     Můžete si k nám přinést Vaší oblíbenou hudbou na CD nebo ještě lépe mobilní telefon, Ipod nebo jiný MP3 přehravač se sluchátky a během ošetření relaxovat. Kromě chirurgickým zákroků, kdy je nutné dodržení sterilních podmínek, není u nás problém.

                      

     Člověk by měl být  vyspaný, odpočatý, lehce najezený a dobře naladěný.

Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Ordinační hodiny
Objednejte se
Tel.: +420 515 225 202
Mobil: +420 605 556 672
Objednací formulář zde
Adresa
Havlík Dental Clinic s.r.o. 
Fibichova 1043/4
669 02 Znojmo
e-mail: recepce@hdclinic.cz