HealOzone

     Použití přístroje HealOzone je mnohostranné. Díky vysoké koncentraci ozónu, který se aplikuje koncovkou na přesně vymezené místo, se rychle dosáhne silně desinfekčního účinku. Protože víme, že zubní kazy jsou vyvolány mikroby, umí přístroj HealOzone, jejich okamžitou likvidací, vzniku kazu zabránit a rozvoj již vzniklého kazu zastavit nebo alespoň zpomalit . Okamžitá léčba :       zubního kazu
                                     zánětu dásní
                                     virového oparu
                                     aftů
                                     desinfekce koř. kanálků 


Jak přístroj  funguje?

    
Přístroj Healozone mění kyslík na ozón. Takto vzniklý ozón je čerpán hadičkou do koncovky se speciální silikonovou těsnící čepičkou na poškozené místo zubu, které je tak utěsněné proti přístupu vzduchu. Celá zákrok trvá asi jednu minutu a 99,9 % bakterií způsobujících zubní kaz je usmrceno. Ozon je nakonec odčerpán a zneutralizován. napadený zub, je tím rychle a bezbolestně zbaven infekce, tedy kazu.

     Jako jedni z mála zubních ordinací v České republice Vám již několik let nabízíme tuto špičkovou technologii, která má velké uplatnění hlavně u našich malých pacientů, Vašich dětí. Umožňuje u nich totiž hlavně překonat určité pochopitelné obavy z nového prostředí a navázat vztah nezbytné důvěry mezi dítětem a zdravotníkem.
     Proto je důležité přijít k nám s Vašim dítětem včas, dokud má zuby zdravé, aby se seznámilo s prostředím a personálem za příjemných okolností. Další informace o výchově dětí a péči o dětský chrup najdete zde.

                                 

     Pro ošetření přístrojem HealOzone jsou nejvhodnější malé kazy na žvýkacích ploškách . Čím je kaz menší, tím je samozřejmě rychlejší zahojení kazu a léčba úspěšnější. Často je však obtížné takový malý kaz na zubu včas najít. U rodiče je to prakticky nemožné, u zubního lékaře, který dělá prohlídku
zubů "běžným" způsobem velmi nepravděpodobné.
      Detekce (zjištění) těchto počínajících kazů je možné jedině díky důkladnému vysušení povrchu zubu (předpokládáme, že zuby byly před návštěvou zubní ordinace dobře vyčištěny), díky dostatečnému osvětlení a zvětšení. K tomu poslouží lupové brýle, operační mikroskop nebo alespoň intraorální kamera. Dalším výborným pomocníkem je laserový hledač kazů DiagnodentPen. Zcela nezaujatě prohledává a kontroluje svým neškodným laserovým paprskem strukturu povrchu zubu do hloubky několika milimetrů a podle zjištěného nálezu vydává zvukový signál. Kromě měnícího se tónu, můžeme usoudit na hloubku kazu podle číselného údaje na displeji. Tím lze pravidelně sledovat hojení kazů během léčby ozónem.

                              

                           

Jaký je praktický postup léčby kazů ozónem ? Záleží na hloubce kazu.
     Pokud se jedná o časně nalezený kaz, stačí povrch zubu očistit, osušit a aplikovat ozón přístrojem HealOzon. Na závěr se na léčené místo nanese fluoridový roztok. Aby hojení kazu probíhalo správně, je nezbytné dodržovat od té chvíle výbornou ústní hygienu (důkladně čistit), vyhýbat se potravinám, které zvyšují riziko vzniku kazu (sladké a kyselé) a ce nejčastěji dodávat ionty fluoru, vápníku a fosfátů. Jenom tak, můžeme docílit zhojení kazu.
     Pokud již v zubu vznikla větší díra a dítě není možno ošetřit klasickým způsobem (ošetření kazu odvrtáním v místním znecitlivění zubu), je vhodné odstranit co nejvíce obsahu zubní dutinky ručním nástrojem , aplikovat ozón a defekt v zubu vyplnit dočasnou výplní (skloionomerní cement). I když se nemusí podařit kaz zcela zastavit, alespoň jej výrazně zpomalíme, posílíme důvěru dítěte a oddálíme klasické ošetření do doby, kdy již bude díte více spolupracovat.  

     HealOzone se také hodí při ošetření kazu dospělých lidí, kdy zvláště u hlubokých defektů, které se blíží zubní dřeni, máme po aplikaci ozonu jistotu, že zbylý dentin neobsahuje bakterie a kaz se nebude pod novou výplní znovu šířit.

Podívejte se, jak vyšetření přístrojem Kavo Diagnodent Pen probíhá ...(německé titulky)

        

     Nečekejte až Vaše dítě za Vámi přijde, že ho bolí zub. Musíte být aktivní a pečovat o zuby svých dětí od okamžiku, kdy se v ústech objeví první z nich. Vyhledejte si důležité informace o správné výživě a čištění zubů.  Je to pro nás vždy čest, když svoje ratolesti svěříte do naší péče. Objednejte se k nám na první návštěvu. Budeme společně s Vámi pečovat o zuby Vašich dětí a pravidelně kontrolovat jejich stav. Nezapomínejte na pravidelné kontroly 2x ročně a buďte svědomití v každodenním čištění zubů. Buďte jim dobrým vzorem také v ústní hygieně.
                                                                  

Využijte všech schopností přístroje HealOzone a objednejte sebe nebo Vaše dítě, co nejdříve, na kontrolní důkladné vyšetření zubů. Přístrojem Healozone může být ozon aplikován i na zub bez kazu, tedy preventivně. Tím se zabrání kolonizaci povrchu zubu na velmi dlouhou dobu. Zuby jsou poté chráněny před vznikem kazu.  

                       

Ordinační hodiny
Objednejte se
Tel.: +420 515 225 202
Mobil: +420 605 556 672
Objednací formulář zde
Adresa
Havlík Dental Clinic s.r.o. 
Fibichova 1043/4
669 02 Znojmo
e-mail: recepce@hdclinic.cz