Regenerace tkáně

Specializujeme se na regeneraci tvrdých a měkkých tkání kolem zubů.

Při ztrátě zubu často následně dochází v příslušné oblasti také k velkému úbytku kosti a dásně, což se projevuje jako propadlé místo na povrchu čelisti.

Tomu lze částečně zabránit jednak šetrným odstraněním poškozeného zubu ,tak i okamžitým ošetřením prázdného zubního lůžka vhodným způsobem a materiálem. Tím zmírníme kolaps dásně kolem rány a vytvoříme vhodné podmínky pro uzavřené hojení. V opačném případě se často rána po zubu hojí dlouhodobě, za přítomnosti infekce, což vede ke vzniku velkého defektu.

                                     

Proto nabízíme našim klientům tuto možnost při každé extrakci, zvláště v estetické (viditelné) oblasti chrupu a tam, kde bude následovat ošetření implantátem nebo můstkem. Pokud už ke vzniku defektu na povrchu dásně došlo, umíme situaci opět napravit, často úplně do původního stavu. Je samozřejmě potřeba jeden či několik menších nebo větších zákroků.

Otázkou je, zda stačí doplnit pouze měkkou tkáň nebo je-li nutná i regenerace kosti.

Kdy používáme pouze regeneraci dásně? Nejčastěji jde o zesílení okraje dásně a zakrytí odhalených krčků zubů. Další situací je zesílení dásně před zhotovením keramického můstku v místě , kde chybí zub. Zesílenou dáseň je možné po čase vymodelovat do ideálního tvaru, a výsledný efekt je perfektní.

Kdy je nutná regenerace kosti ? Typickou situací je defekt po ztrátě zubu, kde plánujeme keramickou korunku nesenou implantátem. Zubní implantát je vlastně titanový šroub zavedený do kosti, na který se po několika týdnech připevní zubní korunka (vlastní náhrada zubu). Pokud ale došlo ke ztrátě šířky či výšky kosti, je nutná regenerace kosti, neboli augmentace či zesílení kosti. To děláme s použitím speciálního materiálu a membrány.

Nejlepší výsledky zaručuje kombinace s částečkami vlastní kosti odebrané z okolí defektu. Tyto speciální postupy se různě výhodně kombinují, aby se dosáhlo ideálního estetického výsledku.

V posledních letech jsme absolvovali mnoho kurzů po celé Evropě, abychom tuto možnost navrácení ztracené tkáně a zubů nabídli i Vám, našim současným i budoucím klientům.

Ordinační hodiny
Objednejte se
Tel.: +420 515 225 202
Mobil: +420 605 556 672
Objednací formulář zde
Adresa
Havlík Dental Clinic s.r.o. 
Fibichova 1043/4
669 02 Znojmo
e-mail: recepce@hdclinic.cz