Jak často a jak dlouho správně čistit zuby?

Nejčastěji se doporučuje čistit zuby 2x denně. Ráno
po snídani, večer po posledním jídle.

Ráno většinou na čištění není moc času. Jde hlavně o to, zbavit ústa zbytků potravy po snídani a navodit příjemný pocit čistoty a svěží dech. Proto postačuje, použijete-li pouze zubní kartáček a pastu. Snažte se dodržet alespoň 2 minuty.

Večerní čištění by mělo být mnohem důkladnější. Zuby jste celý den používali, mezizubní prostory jsou plné zbytků jídla, a tak mají bakterie pěknou zásobu potravy. V noci se navíc snižuje produkce slin, které chrání zuby a potlačují bakterie. Hrozí tedy, že se během Vašeho spánku bakterie pěkně namnoží a dají Vašem zubům pěkně zabrat. Proto je důležité, provést večerní čištění opravdu důkladně.

Doporučujeme celkem alespoň 5 minut.
Nejprve 4 minuty zubním kartáčkem a pastou, potom jednu minutu mezizubními kartáčky nebo zubní nit. Nakonec použijte ústní vodu bez alkoholu, která může posilnit Vaše zuby fluoridovými ionty, nebo dokončí úklid v ústech svým desinfekčním účinkem.

děti a zuby

Pokud chcete udělat pro své zuby opravdu maximum, nebo máte-li už za sebou větší rekonstrukci chrupu, můžete zařadit ještě čištění po obědě. Jednak se zbavíte zbytečků jídla na zubech, přestanete mít chuť na sladké a navíc překvapíte své okolí svěžím dechem. To přece stojí za to!

Podrobnější informace o tom, proč správně čistit zuby najdete zde.

Seznam nejužívanějších pomůcek na čištění zubů najdete zde.

Rady jak správně čistit Vaše zuby najdete zde.