Krvácení dásní

Zdravé dásně nekrvácí. Proto, když zjistíte, že Vaše dásně krvácí, znamená to, že je máte více či méně zanícené. Tento zánět způsobují bakterie, které se schovávají mezi zuby a na zubním kameni. Nejdříve je postižena pouze dáseň, časem dochází k poškození závěsného aparátu zubů. Bez léčby končí postupnou ztrátou zubů. Kromě toho tyto bakterie zatěžují imunitní systém a mohou narušit celkové zdraví. Čím dříve se zánětu zbavíte, tím menší budou následky.

Jako u většiny onemocnění platí i zde, že včasné odhalení problému vede k lepším výsledkům .
Proto by mělo být samozřejmou součástí kontrolní vyšetření chrupu i sondáž dásně kolem zubů a jednoduchý RTG snímek, tzv. Bite-Wing. Jsou na něm vidět nejenom kazy a zubní kámen schované mezi zuby, ale také kvalita a stav zubních výplní. Na dobrém RTG snímku lze zavčas odhalit počínající zánět povrchu kosti a zahájit včasná léčba parodontitidy.

bw1

 

Léčba spočívá  v důkladném očištění povrchu zubu a důsledném provádění domácí ústní hygieny. Bez Vaší spolupráce a zodpovědného přístupu se problémy brzy vrátí. Proto neodkládejte Vaši návštěvu u nás, kde Vám poskytneme odborné vyšetření a doporučíme vhodnou léčbu.